Kurs Szybkiego Czytania

Prowadząc kursy szybkiego czytania bardzo często spotykałam się z opinią, że tylko wolne i dokładne czytanie gwarantuje duży stopień zrozumienia oraz daje możliwość zapamiętania informacji.

To, że jest to pogląd fałszywy stwierdzali sami uczestnicy zajęć po ukończeniu kursu.

Dzięki intensywnym ćwiczeniom ze zdziwieniem odkrywali wielkie możliwości swojego mózgu,

który zdecydowanie wolał pracować szybciej.

Zwiększenie szybkości czytania powodowało u każdego wzrost zrozumienia,

a to pomagało w lepszym zapamiętywaniu

- Aleksandra Duniewicz - trener szybkiego czytania, pedagog, socjoterapeuta, doradca zawodowy, trener biznesu

Dla kogo są Kursy Szybkiego Czytania??

Kursy i szkolenia ("Chcesz osiągnąć sukces? – czytaj szybciej") dotyczące szybkiego czytania są skierowane przede wszystkim do starszej młodzieży tj. uczniów szkół średnich, studentów oraz do osób dorosłych. Wynika to ze stopnia trudności materiałów, na których pracujemy oraz intensywności zajęć.

Elementy szybkiego czytania dla dzieci ze szkół podstawowych i uczniów z gimnazjum są wplecione w zajęcia stacjonarne skierowane do danej grupy wiekowej. W każdym kursie „Uczymy się bawiąc”, „Wiem jak się uczyć”, czy „Nauka bez tajemnic” znajdują się ćwiczenia z bloku szybkiego i efektywnego czytania.

Masz pytania? Zadzwoń do nas 728 812 707 napisz biuro@rozumek.pl lub skorzystaj z Formularza Kontaktowego.

Kilka słów o Kursie Szybkiego Czytania

Chcesz odnieść Sukces? Czytaj Szybciej!

Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele (trzy weekendy) lub w terminie dogodnym dla danej grupy. 36 godzin zajęć obejmuje przyswojenie technik szybkiego czytania z pełnym zrozumieniem oraz umiejętność łatwego i długotrwałego zapamiętania.

W programie kursu: poszerzanie pola widzenia oka, skracanie czasu fiksacji, tłumienie fonetyzacji, artykulacji, przeciwdziałanie regresji, czytanie selektywne, antycypowanie tekstu, praca ze wskaźnikiem, gimnastyka i relaksacja oka, a także rozwijanie słownictwa, nauka koncentracji uwagi i spostrzegania. Ponadto poznanie różnych technik pamięciowych, sposobów nielinearnego notowania tzw. Map Myśli, ćwiczenia oddechowe, relaksacja.

Małe, maksymalnie 6 osobowe grupy. Materiały do ćwiczeń. Bardzo dobre warunki do pracy. Zajęcia w miłej, przyjaznej atmosferze. Koszt 2000zł (za 35 godz. zajęć)

Istnieje możliwość uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach pilotażowych. Konieczność wcześniejszej telefonicznej rezerwacji terminów!

W celu rezerwacji miejsca na kursie  w określonej grupie istnieje możliwość przedpłaty w wysokości 200 zł.

Cele i Efekty Kursu Szybkiego Czytania

Rewolucyjną wiedzą jest fakt, że tym co przede wszystkim odpowiada za proces czytania jest MÓZG, nie oczy. Mózg potrzebuje optymalnego stopnia pobudzenia – to właśnie szybkość wpływa na niego mobilizująco, natomiast wolne czytanie powoduje znudzenie i dekoncentrację. Kolejny aspekt dotyczący szybkiego czytania to wyeliminowanie błędnych nawyków czytelniczych, które spowalniają tempo czytania. Kiedy je przełamiemy tempo naszego czytania ulega wielokrotnemu zwiększeniu.

Szybkie czytanie to również czytanie „inteligentne”. Stosujemy w nim poznane techniki pamięciowe między innymi mnemotechniki i mapy myśli. W trakcie kursu bardzo istotnymi informacjami są również te dotyczące wiedzy na temat higieny czytania, a także pozytywnej motywacji i umiejętności relaksacji.

Normalny człowiek czyta średnio od 150 do 300 słów na minutę. Stosując poznane techniki i regularny trening możemy tę szybkość zwielokrotnić. Zwiększone tempo czytania powoduje szybsze uczenie się, a nawet w epoce multimediów człowiek zdobywa największą część swojej wiedzy w rezultacie czytania (wyniki badań mówią, że nawet 80 – 85%!).

Podstawą wszelkiego kształcenia i zdobywania wiedzy jest czytanie, które jednocześnie zapewnia nam funkcjonowanie na odpowiednim poziomie intelektualnym. Pamiętajmy też, że to od nas zależy z jaką prędkością będziemy czytać. Umiejętność szybkiego czytania nie przeszkadza w delektowaniu się ulubioną lekturą.

Masz pytania? Zadzwoń do nas 728 812 707 napisz biuro@rozumek.pl lub skorzystaj z Formularza Kontaktowego.